Spotkanie z przedstawicielami Akademii Marynarki Wojennej

W dniu 24.03.2022 r. na Wydziale Inżynierii Elektrycznej i Komputerowej odbyło się spotkanie, którego celem było zawiązania współpracy pomiędzy Wydziałem Mechaniczno-Elektrycznym Akademii Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte w Gdyni a Wydziałem Inżynierii Elektrycznej i Komputerowej Politechniki Krakowskiej im. Tadeusza Kościuszki.

W spotkaniu uczestniczyli:
1. dr hab. inż. Grzegorz GRZECZKA, prof. AMW – Dziekan Wydziału Mechaniczno-Elektrycznego Akademii Marynarki Wojennej,
2. kmdr ppor. dr inż. Adam POLAK – Kierownik Katedry Elektrotechniki Okrętowej, Akademii Marynarki Wojennej,
3. prof. dr hab. inż. Krzysztof KLUSZCZYŃSKI – Katedra Inżynierii Elektrycznej, Wydział Inżynierii Elektrycznej i Komputerowej Politechniki Krakowskiej,
4. dr hab. inż. Maciej SUŁOWICZ, prof. PK – Dziekan Wydziału Inżynierii Elektrycznej i Komputerowej, Politechniki Krakowskiej,
5. dr hab. inż. Tomasz WĘGIEL, prof. PK – Kierownik Katedry Inżynierii Elektrycznej, Wydział Inżynierii Elektrycznej i Komputerowej Politechniki Krakowskiej.

Celem spotkania był rozmowy mające na celu zawiązanie współpracy i określenie wspólnych działań. Określono i naszkicowano wstępnie przyszłą współpracę w następujących obszarach:
1. Wymiana kadry naukowej na staże naukowo-badawcze.
2. Wspólne badania i projekty naukowe.
3. Wspólne publikacje naukowe będące wynikiem wspólnych badań.
4. Współpraca przy organizacji konferencji i sympozjów naukowych, organizacja seminariów branżowych.
5. Współpraca w zakresie unowocześnienia procesu dydaktycznego obu jednostek.

Oprócz rozmów związanych z naszkicowaniem zakresu współpracy pracownicy Katedry Inżynierii Elektrycznej zapoznali Gości z laboratoriami katedry. Odwiedzono laboratorium OZE i zespół laboratoriów związanych z nowym kierunkiem studiów Infotronika.

W godzinach południowych uczestnicy spotkania obserwowali rywalizację podczas 44 Biegu Kościuszkowskiego, który odbywał się w tym dniu na terenie kampusu Politechniki Krakowskiej.

Pamiątkowe zdjęcia przed wejściem do budynku WIEiK

Pamiątkowe zdjęcia pod pomnikiem Tadeusza Kościuszki
Spotkanie 24.03

Zwiedzanie laboratorium OZE, zdjęcie przy stanowisku do badania turbin przepływowych