CyberSecurity Roadshow 2021-22

Szanowni Państwo, 

 mam przyjemność zaprosić Państwa na największą światową konferencję o cyberbezpieczeństwie dla studentów i ich opiekunów CyberSecurity Roadshow 2021-22!

Pierwsze spotkanie z cyklu CyberSecurity Roadshow będzie dyskusją ekspertów z międzynarodową społecznością studencką,

o kluczowych możliwościach i wyzwaniach technologicznych wpływających na społeczeństwo i gospodarkę,

wśród gości:

👉 ambasador Jürg Lauber, ONZ OEWG,

👉 generał (w st. spocz.) Keith Alexander, zarządzający NSA/dowódca US Cyber Command w administracji prezydentów Busha i Obamy, członek RN Amazon, twórca i prezes IronNet Cybersecurity,

👉 Bruce Schneier, Harvard Kennedy School, kryptolog, ekspert ds. bezpieczeństwa, członek RN Tor Project,

👉 pułkownik Jeffrey M. Erickson, dyrektor Army Cyber Institute, United States Military, West Point.

Transmisja wydarzenia przez fanpage FB fundacji, 31 maja, godz. 15.00 - 17.00 CET.

Uwaga: Wymagana wcześniejsza rejestracja!

👉 Link do wydarzenia CyberSecurity Roadshow 2021-22 

https://www.facebook.com/events/801245813839716/?active_tab=about 

Zainteresowani pracownicy i studenci po kliknięciu opcji “wezmę udział” lub “zainteresowany” będą otrzymywać powiadomienia.

Jako mentor i opiekun Małopolskiego Cyber Lab-u, serdecznie zapraszam na to wydarzenie. 

Bardzo się cieszę, że udało się zgromadzić tak wyjątkowe grono prelegentów, związanych z tematyką cyberbezpieczeństwa.

Z wyrazami szacunku, 

Dr inż. Anna Romańska-Zapała

👉 Geneza projektu: Obecna struktura wyłoniła się dzięki zrealizowanemu przez fundację, z patronatem Ministerstwa Cyfryzacji (obecnie Dep. Cyberbezpieczeństwa KPRM) turniejowi CyberSecurity Challenge PL2020. To innowacyjne ćwiczenie, miało na celu kreowanie dobrych praktyk oraz tworzenie międzysektorowych kanałów komunikacji i współpracy. Zgromadziło wyróżniających się studentów z 65 uczelni: politechnik, wydziałów prawa, zarządzania/ekonomii, akademii medycznych i wojskowych - społeczność o zasięgu 700 tysięcy studentów. 16 wojewódzkich, pięcioosobowych, interdyscyplinarnych zespołów tzw. tiger groups wcieliło się w rolę doradców rządu podczas zmasowanego cyberkryzysu. Scenariusz ćwiczenia przygotowany został przez ekspertów Ministerstwa Cyfryzacji. Środowisko pracy zapewnił Microsoft Polska, partnerem wydarzenia była Giełda Papierów Wartościowych. Potencjał wykreowany przez turniej umożliwił stworzenie Regionalnych Cyber Labów  - lokalnych struktur gromadzących studentów, liderów opinii i naukowców zajmujących się tematyką cyberbezpieczeństwa. W ramach aktywności prowadzą projekty edukacyjne dla studentów i uczniów szkół średnich, mające na celu budowanie świadomości i kształtowanie postaw w temacie wyzwań związanych z funkcjonowaniem ekosystemu cyberbezpieczeństwa.