WIEiK włączył się w charytatywną pomoc w walce z koronawirusem

Wydział Inżynierii Elektrycznej i Komputerowej Politechniki Krakowskiej włączył się w charytatywną pomoc w walce z koronawirusem.

We współpracy pracowników naukowych z WIEiK z innymi Wydziałami Politechniki Krakowskiej, w laboratoriach WIEiK, z wykorzystaniem druku 3D, powstają przyłbice ochronne. Wydrukowany w ten sposób sprzęt będzie chronił twarze personelu medycznego ograniczając ryzyko zakażenia koronawirusem, a przy tym nie będzie ograniczał widoczności medyków.

Całe przedsięwzięcie ma charakter w pełni charytatywny i kieruje nim dr inż. Zbigniew Pilch - adiunkt badawczo-dydaktyczny Wydziału. Jak podkreśla, sam proces drukowania elementów nie jest skomplikowany - każda część drukuje się około 40 minut i następnie wymaga tylko złożenia.

Wyprodukowane przyłbice ochronne zostaną rozdysponowane do ośrodków zdrowia i szpitali w Krakowie.

Zdjęcia: Ewa Lutyńska.